SM-maantie 18.9.2011 tulokset

Veteraani-SM maantiejuoksut Huhmari 18.09.2011

M35 10 km  10 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Sami Rosholm KeitKu 36:09.7
2 Markku Savolainen VarK-V 37:00.3
3 Ari-Pekka Isoniemi VarK-V 38:07.8
4 Sami Siimestö PolVa 53:43.6
DNS Janne Kivelä (Kilpailun UP) PoU  

M40 10 km  10 km

Lähti: 11 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tommi Leinonen VaaKu 35:25.8
2 Jukka Hartonen SoJy 35:50.0
3 Janne Kekäläinen KeitKu 36:24.7
4 Juha Hytönen VarK-V 36:29.2
5 Matti Lehtonen VaaKu 36:37.3
6 Aki Ojala JaJa 36:48.5
7 Mika Rantala VaaKu 36:51.6
8 Timo Könönen KeitKu 37:35.8
9 Jari Simanainen JoKa 39:47.9
10 Jukka Venäläinen JoKa 40:54.2
11 Jussi Kakkonen JoKa 44:45.8
DNS Jari Jaakkola VirtU  

M45 10 km  10 km

Lähti: 9 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Jari Hakola KyKy 35:19.2
2 Markku Mäkelä VirtU 35:24.0
3 Heikki Halonen JuJä 36:57.6
4 Juha Sairanen VaaKu 37:19.1
5 Esko Lintunen PolVa 38:04.9
6 Pentti Eronen JuJä 38:44.5
7 Ilkka Pekkarinen JuJä 38:45.3
8 Vesa Lensu HIFK 40:40.6
9 Eino Hyttinen JuJä 43:15.4

M50 10 km  10 km

Lähti: 6 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Eero Lettojärvi PHVU 36:32.8
2 Viljo Kirjavainen ONMKY 36:52.8
3 Ilpo Rönkkö MänVe 37:03.8
4 Ilkka Vakkuri TampU 40:39.1
5 Erkki Pakkanen PolVa 41:58.8
6 Juhani Ryynänen JuuU 53:48.8
DNS Sulo Halonen JuuU  
DNS Seppo Kykkänen KankU  

M55 10 km  10 km

Lähti: 12 Keskeytti: 1 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Valde Piiroinen MuRi 35:27.8
2 Pertti Leinonen KitU 37:47.8
3 Väinö Ihalainen IlU 38:08.6
4 Heikki Alén PHVU 38:58.7
5 Pertti Tuomainen LepU 40:50.0
6 Klaus Sjöblom PHVU 41:56.1
7 Eino Ylä-Hallinen VirtU 43:29.9
8 Markku Tuhkanen LepU 44:14.3
9 Ari Hulkkonen LepU 44:59.8
10 Matti Tanskanen PolVa 45:07.4
11 Toivo Kesler PolVa 59:17.3
DNF Teuvo Turunen JuuU  
DNS Jouko Rannanpää KorsKe  
DNS Kari Anttila PHVU  

M60 10 km  10 km

Lähti: 19 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kauko Kuningas KymUv 37:46.8
2 Ilkka Laari LUM 39:33.2
3 Aki Aho-Mantila IK 39:42.8
4 Urpo Saukkonen SPOVE 39:58.2
5 Jouko Rytkönen SPOVE 39:59.0
6 Heimo Kärkkäinen PHVU 40:00.2
7 Martti Luostarinen PHVU 40:11.9
8 Markku Tonttila PHVU 40:52.4
9 Risto Laitinen RaSve 41:00.5
10 Teuvo Juutilainen LepU 41:36.1
11 Raimo Hartonen SPOVE 42:03.2
12 Matti Virtanen PHVU 42:22.5
13 Pentti Torni PolVa 43:04.8
14 Raimo Vauhkonen LUM 43:26.1
15 Markku Laurikainen LUM 43:48.3
16 Markku Paukkonen LepU 44:18.6
17 Heikki Pyhäluoto RaSve 44:31.9
18 Ari Suopelto KusVu 44:40.3
19 Veli-Matti Turunen LepU 48:46.4

M65 10 km  10 km

Lähti: 6 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Vesa Ranta-Eskola RaSve 42:19.8
2 Reijo Montonen SPOVE 42:41.2
3 Markku Juopperi SPOVE 43:57.8
4 Veli Arminen SPOVE 44:27.2
5 Martin Löfström SPOVE 48:30.9
6 Aarno Salonen SPOVE 52:14.4
DNS Teijo Erixon SPOVE  
DNS Leino Poussu RDS  
DNS Esko Hyvärinen PolVa  

M70 10 km  10 km

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Eero Hanni KeMaKl 45:23.0
2 Viljo Komulainen SPOVE 49:55.9
3 Jorma Vesimäki Häjyt 54:28.5

M75 10 km  10 km

Lähti: 5 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Antero Varis ViitVi 52:03.3
2 Eino Manninen SaaPu 52:47.5
3 Raimo Vaahisto SPOVE 54:44.6
4 Niilo Korhonen SuoVa 55:26.2
5 Antti Pihlajamäki SPOVE 55:35.7
DNS Raino Kiander JaasKi  

M80 10 km  10 km

Lähti: 1 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kalle Väänänen PHVU 01:21:58.6

N30 10 km  10 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Mira Makkonen LipTa 48:12.3
2 Sari Hyttinen JoKa 49:50.8

N35 10 km  10 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Terhi Mäki VarpVi 40:39.6
2 Maarit Talonen JoKa 48:27.5
3 Sanna Sorjonen JoKa 48:59.3
4 Nina Andersen JoKa 52:34.0

N40 10 km  10 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Päivi Tillonen PoU 39:22.0
2 Niina Halonen MänVe 40:53.6
3 Sari Luomi PielA 43:46.0
4 Sari Matilainen PolVa 49:03.1
DNS Tuula Antikainen PolVa  
DNS Jaana Hokkanen MänVe  

N45 10 km  10 km

Lähti: 5 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Anne Jääskeläinen MänVe 38:25.9
2 Kaisa Lettojärvi PHVU 40:14.4
3 Sirpa Riitamäki VirtU 40:50.8
4 Marja Kemiläinen MänVe 42:35.4
5 Kaija Pyöriäinen JoKa 45:01.9
DNS Jaana Mäkelä PolVa  

N50 10 km  10 km

Lähti: 5 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Silja Salmijärvi JKU 41:06.3
2 Sirpa Pääkkönen SoJy 43:10.6
3 Senja Liiri LS35+ 48:44.7
4 Tarja Huttunen LS35+ 48:49.3
5 Liisa Äijö LS35+ 52:10.6

N55 10 km  10 km

Lähti: 9 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Helena Rantakari RaSve 46:27.3
2 Leila Harju RaSve 46:40.6
3 Eliisa Reijonen ToU 47:38.0
4 Liisa Kytöaho RaSve 51:42.8
5 Pirjo Eklund ToU 53:02.1
6 Seija Kekäle ToU 53:12.9
7 Merja Niemitalo LS35+ 53:17.5
8 Eine Pärnänen LepU 54:25.5
9 Sirpa Kolari LepU 54:26.1

N60 10 km  10 km

Lähti: 5 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kerttuli Roppo LS35+ 48:02.5
2 Marjatta Saimovaara LS35+ 49:29.4
3 Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 50:24.6
4 Leila Lintunen SPOVE 01:08:45.6
5 Anja Favén SPOVE 01:12:51.6

N65 10 km  10 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Terttu Marttila ToiRi 54:28.3
2 Hely Hietanen ÄhtU 01:13:03.5

N70 10 km  10 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Riitta Rasimus RK-V 49:28.3
2 Raili Vesimäki Häjyt 01:03:44.0

N75 10 km  10 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Hanna Laurila HämTa 01:12:54.6
2 Elma Lattu SPOVE 01:26:19.9

M30 21 km  21 km

Lähti: 1 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Sakari Hukka PoU 01:15:47.3

M35 21 km  21 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Pirkka Kirjavainen TamRy 01:16:04.0
2 Juha Kanervo VaVa 01:16:05.9
3 Sami Myllymaa KeitKu 01:17:32.1
4 Antti Eronen JuuU 01:33:21.5

M40 21 km  21 km

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Pasi Fränti JoKa 01:25:15.5
2 Pasi Turunen JoKa 01:30:32.3
3 Timo Kiander JäKi 01:32:21.2

M45 21 km  21 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Jari Uusitalo PorvU 01:19:04.3
2 Arto Näsänen JoKa 01:24:51.2

M50 21 km  21 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Sakari Arkko KP 01:22:17.9
2 Ossi Manninen MänVe 01:24:48.6
3 Hannu Kuosmanen MänVe 01:29:11.5
4 Kai Mäkelä PHVU 01:33:23.7

M55 21 km  21 km

Lähti: 8 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Juri Shikalov JoKa 01:21:49.4
2 Hannu Kauppinen RRR 01:24:11.6
3 Matti Tennilä RDS 01:26:34.6
4 Aimo Puustinen MänVe 01:27:06.8
5 Juhani Kärkkäinen RK-V 01:30:51.1
6 Markku Suhonen JoKa 01:31:13.7
7 Jukka Villanen RDS 01:34:48.1
8 Pentti Tamminen LS35+ 01:46:58.4
DNS Jouko Rannanpää KorsKe  

M60 21 km  21 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Toivo Penttinen JoKa 01:29:16.4
2 Pertti Myyry JoKa 01:29:49.4
3 Raimo Simanainen JuuU 01:37:51.1
4 Seppo Laukkanen PieSa 01:49:37.7
DNS Paavo Rytkönen RDS  
DNS Tuomo Panttila KauhKa  

M65 21 km  21 km

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Aulis Kilpeläinen KorsKe 01:33:37.1
2 Leino Poussu RDS 01:36:19.5
3 Kauko Meriläinen HaHe 01:46:11.5

M70 21 km  21 km

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Riku Kyllönen RiU 01:31:49.9
2 Lauri Kiviniemi KankU 01:48:26.9
3 Tauno Tolmunen MänVe 01:55:23.6

M75 21 km  21 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Raino Kiander JaasKi 01:48:16.9
2 Kari Aatos SPOVE 02:54:43.0

N40 21 km  21 km

Lähti: 1 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tuula Martiskainen LiTa 01:48:24.5

N45 21 km  21 km

Lähti: 1 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Jaana Mäkelä PolVa 02:10:07.2

N50 21 km  21 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tuula Yrjölä HämTa 01:36:07.0
2 Elli-Tarja Hallikainen RDS 01:42:15.6
3 Sointu Hyttinen JoKa 01:46:13.3
4 Tuula Voutilainen HämTa 01:46:44.0

N55 21 km  21 km

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Marja Holopainen LipTa 01:32:18.7
2 Elina Lyytikäinen PyU 01:44:11.2
3 Anja Miettinen HSU 02:35:45.7

N60 21 km  21 km

Lähti: 2 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tuula Lahdenperä IF Drott 01:40:35.7
2 Sirkka Laakso HämTa 01:53:44.7

N65 21 km  21 km

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Hannele Kivistö SPOVE 01:54:12.5
2 Liisa Lehto HSU 02:23:49.8
3 Pirjo Piironen HSU 02:24:22.4
DNS Leena Saari YlivKuula  

N70 21 km  21 km

Lähti: 3 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Eila Nieminen SPOVE 01:52:57.9
2 Tuula Tammisto HämTa 02:13:29.8
3 Kerttu Kiili SPOVE 02:34:56.2